Reklama

Aj vy sa v poslednej dobe cítite bez energie? Riešenie je zarážajúco jednoduché

Richard Pliešovský

Pohyb je čoraz menej prirodzenou súčasťou bežného pracovného dňa. Presúvame sa z miesta na miesto autom, či na e-kolobežke. Z obyčajnej chôdze sa stala pohybová aktivita v obchodných centrách, večerné prechádzky sú prežitkom a tak prevažne vysedávame v práci a pred TV.

Od roku 2002 si pripomíname svetový deň Pohybom k zdraviu, ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Poukazuje na nedostatočnú fyzickú aktivitu ako jeden z hlavných rizikových faktorov chronických neprenosných ochorení.

Ide o celosvetovú iniciatívu zameranú na zvýšenie povedomia verejnosti o význame pravidelnej pohybovej aktivity a jeho obrovských prínosoch pre zdravie. Jedna vec je totiž chudnutie „do plaviek“ a druhá cieľavedomo pracovať na pohybových aktivitách. Ak to s pohybom myslíte vážne, veľmi dobrým začiatkom je kúpiť si inteligentné hodinky a potom sa zapájať do rôznych výziev, alebo si s priateľmi porovnávať dosiahnuté výsledky.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

3 najlepšie smart hodinky do 300 €. Vedia toho prekvapujúco veľa!

Pohyb je nenahraditeľným prostriedkom pre každého z nás. V rámci prevencie chronických civilizačných ochorení predstavuje najmenej nákladný preventívny prostriedok na predchádzanie chronickým ochoreniam a zlepšenie zdravia.

WHO odporúča fyzickú aktivitu miernej intenzity minimálne 150 minút týždenne pre dospelých, pre deti a mládež je to 60 minút denne. Ak sa začnete hýbať pravidelne (a s adekvátnou intenzitou), výsledky sa na vašom zdraví podpíšu pomerne rýchlo. Prínos pre vás je dokázaný, spomenúť môžeme napríklad:

  • zlepšuje činnosť srdcovo-cievneho systému;
  • má pozitívny vplyv na pohybový aparát a správne držanie tela;
  • znižuje riziko srdcových chorôb, mozgovej príhody, cukrovky či rôznych druhov rakoviny;
  • znižuje hodnoty celkového cholesterolu, triacylglycerolov, LDL cholesterolu a napomáha k zvýšeniu koncentrácie priaznivého HDL cholesterolu a
  • má priaznivý vplyv na psychické zdravie či pohodu.
Pozrite si

ZDRAVIE V KANCLI | Myšia choroba alias syndróm karpálneho tunela

Dobré vedieť: Pohybová aktivita je efektívna ak pozostáva z aeróbnych aktivít (beh, bicyklovanie a pod.), silových aktivít (posilňovanie svalstva) a činností zameraných na zvyšovanie a rozvoj obratnosti a pohyblivosti.

Téme zdravia sa v TECHBOX-e pravidelne venujeme. Pripravili sme tiež sériu článkov o zdravotných problémoch, za ktoré môžeme vďačiť modernému spôsobu života. Prečítať si si mohli napríklad čo robiť, ak vás bolia kríže, máte bolesti v krku, o syndróme karpálneho tunela, či dokonca bolesti v hrudi.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.