Mali sme možnosť stráviť s druhou generáciou ohnutého smartfónu LG G Flex 2 celý deň. Aké sú naše prvé dojmy, oplatí s počkať do marca 2015?
LG G Flex 2 bol predstavený počas výstavy CES 2015. Už vieme, že dorazí aj na Slovensko v marci 2015 a to v jedinej konfigurácii a s cenou 639 €. Čo za ňu dostanete? Na podrobnú recenziu sme síce čas nemali, ale za jeden deň strávený s novinkou môžeme povedať, že patrí k veľmi zaujímavým smartfónom.
DIZAJN LG G FLEX 2 SA VYDARIL
Dizajn novinky síce nevyniká, oproti predchádzajúcej generácii je však krokom vpred. Hrany sú ostrejšie, čo môže niekomu pri držaní prekážať. Ja som síce ostrejšie hrany cítil, ale s puzdrom Glance View sa smartfón pekne „zaoblil“a drží sa v ruke dobre. Novinkou je vymeniteľný zadný kryt, máte tak lepší prístup k microSIM karte či microSD pamäťovej karte. Ohnutá batéria však vymeniteľná nie je. Škoda, že som nemohol vyskúšať aj štandardný zadný kryt s možnosťou „uzdravenia“ za 10 sekúnd, zadná časť puzdra Glance View túto možnosť totiž neponúka.
LG opäť presunulo hardvérové tlačidlá pod zadný fotoaparát. Tlačidlá hlasitosti aj hlavné tlačidlo sú lepšie nahmatateľné ako pri prvom LG G Flex. V podstate sme ich však už videli pri G3-ke, z ktorej si novinka prevzala viac prvkov. Celkom som si zvykol na Knock Code uzamknutie smartfónu, je to skutočne dobre vychytané a len tak sa k vašim dátam niekto nedostane.
Musím priznať, že LG urobilo zmenšením uhlopriečky displeja dobrý krok. Smartfón je lepšie uchopiteľný, nepôsobí tak mohutne a výrazne lepšie ho uchopíte v rukách. Menšie telo znamená aj nižšiu hmotnosť až o 25 gramov, čo je cítiť. Ohnutá konštrukcia poteší pohodlnejším držaním na výšku aj na šírku, veľmi som ju ocenil pri telefonovaní a jediné na čo si budete musieť zvyknúť je nosenie v prednom vrecku nohavíc. V praxi však ani toto nie je veľkou prekážkou, nové menšie telo vo vrecku nebude veľmi prekážať.
LG G FLEX 2 MÁ ŠPIČKOVÝ DISPLEJ A ANDROID 5.0.1
Po zapnutí ihneď spozorujete vydarený P-OLED displej, ktorému Full HD rozlíšenie prospelo. Celkovo ma bavilo spustenie LG G Flex 2 od prvotných nastavení, je totiž k dipozícii už s OS Android vo verzii 5.0.1. Páčila sa mi najmä možnosť vybrať si zariadenie, z ktorého sa mi obnovia údaje vrátane možnosti výberu aplikácií, ktoré chcem hneď nainštalovať.
Celkovo je prostredie Lollipop prehľadnejšie a vďaka známej nadstavbe LG dobre použiteľné. Subjektívne som mal pocit veľmi rýchlych reakcií. Môže za to aj nový procesor Qualcomm Snapdragon 810spolu s grafikou Adreno 430, ktorému sekunduje 2 GB pamäť RAM. Benchmark Antutu ohodnotil novinku na 47692 bodov, čo je tesne za Samsung GALAXY Note 4 a výrazne viac ako pri aktuálnom LG G3, pekný výsledok.
Interná pamäť pre náš trh bude mať len jedinú konfiguráciu a to 16 GB. Dostupných je približne 7 GB. Poteší vás aj integrovaná možnosť vymazania dočasných a nepotrebných súborov pomocou Smart cleaning. Fotoaparát je príjemným prekvapením, ide v podstate o identický čip z G3-ky, a tak sa môžete tešiť na fotografie so skvelým kontrastom a podaním farieb. Nechýba rýchle laserové zaostrovanie, optická stabilizácia a nahrávanie UHD videí.
Novinka sa pýši aj rýchlym nabíjaním batérie. Menšiu 3000 mAh by ste mali nabiť na 50% za 40 minút. Mne sa podarilo za sledovaných 40 minút zvýšiť stav batérie o 44%. Celkovo novinka príjemne prekvapila. Telo je použitelnejšie, zakrivený tvar už veľmi neprekáža vo vrecku a pri používaní je skôr výhodou. Navyše výkon LG G Flex 2 taktiež nechýba a smartfón patrí medzi prvé modely, ktoré ponúknu Android vo verzii 5.0.1. Cena je síce nižšia ako pri prvej generácii, napriek tomu je na LG podľa môjho názoru vysoká, najmä keď si dnes kúpite model LG G3 aj za menej ako 400 €.
Pozrite si aj video z predstavenia novinky LG G Flex 2 pre slovenský trh:
Foto: TECHBOX