Reklama

3 skvelé spôsoby, ako začať využívať četbota v bežnom živote

Zdroj | unsplash/Ave Calvar
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Ave Calvar
Zdroj | unsplash/Ave Calvar

Slovo četbot (chatbot) ste už určite počuli. Ide o najnovšiu formu využitia generatívnej umelej inteligencie, ktorá aj vám môže spríjemniť život. Technologické spoločnosti ich implementujú, kde sa len dá, ale my prinášame 3 spôsoby do bežného života.

Prvou lastovičkou bol ChatGPT od OpenAI. Tam sa ukázalo, že podobné riešenia majú zmysel a okamžite sa toho chytili aj iné technologické spoločnosti, pričom ich neustále pribúda a čakáme na najväčších hráčov na trhu – Apple a Samsung.

Zdroj | Erick Butler/Unsplash
Obsah pokračuje pod reklamou

Majú četboty využitie aj v reálnom živote alebo nám stále stačí „starý známy Google“? Hlavný rozdiel je samozrejme v tom, že Vyhľadávač Google vám zobrazí len existujúce odkazy, ktoré obsahujú vami zadané kľúčové slovo, zatiaľ čo četbot vám ponúkne „vlastný názor“ na základe svojich dostupných údajov. Veď aj v našej redakcii využívame služby AI redaktorky AI Slovákovej.

Napísanie životopisu alebo motivačného listu

Četboty sú už natoľko inteligentné, že vám pomôžu napísať životopis alebo motivačný list do vášho možno nového zamestnania. Taktiež vám vedia poskytnúť praktické rady, ako tieto dokumenty správne napísať a na čo si dávať pozor.

Ak už pôjdete na pohovor, pokojne môžete četbotovi napísať otázku, že ako sa tam správať, ako odpovedať na prípadné otázky a ako byť čo najsympatickejší uchádzač. Pohovory budú hneď jednoduchšie.

Učenie a vzdelávanie

Četboty môžu slúžiť aj ako vzdelávacie nástroje, ktoré poskytujú informácie a učia nové veci. Dokážu odpovedať na otázky a poskytovať vysvetlenia na rôzne témy. Neboja sa napríklad dejepisu, matematiky, cudzích jazykov a iných.

Môžu byť užitočné pri samoštúdiu, riešení problémov alebo ako zdroj informácií. Je ale možné, že niektoré četboty majú obmedzené informácie len do určitého roku, ale pri klasických takýchto témach vám na 99 % bude vedieť četbot odpovedať.

Zažeňte nudu

Keďže ide o generatívnu umelú inteligenciu, tak s ňou môžete zažiť aj nejakú tú zábavu. Okrem toho, že s ňou môžete viesť nezáväznú konverzáciu prakticky o všetkom, tak jej aj môžete prikázať, aby vám napríklad povedala vtip.

Taktiež skvelé použitie je napríklad vtedy, ak četbota požiadate o vytvorenie kvízu na danú tému. Takto a inými podobnými aktivitami môžete na viacero hodín „zabiť“ nudu a takouto formou sa aj nepriamo vzdelávať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.