Reklama

6 najväčších sklamaní, ktoré sme zažili vo svete smartfónov

Zdroj | BlackBerry
Michal Sobek
Zdroj | BlackBerry
Zdroj | BlackBerry

Každým rokom výrobcovia predstavujú nové a nové smartfóny. Nie vždy to však ide podľa predstáv a niektoré kúsky skončia fiaskom alebo nenaplnenými očakávaniami. To je prípad aj týchto šiestich smartfónov, ktoré radšej nemali vzniknúť.

Boli to prípady, kedy chceli konzervatívne značky kráčať s dobou, iné zase mali predstavy, že práve predstavili dokonalý fotomobil. Niektoré spoločnosti sa zase nazdávali, že ich produkt predá už len samotné meno firmy alebo že nové zariadenia sa stretnú s problémami, ktoré boli dovtedy nepredstaviteľné.

1.

Blackberry Key 2

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | BlackBerry

Ikonické telefóny tejto spoločnosti dobre poznáme. Mali takmer štvorcový tvar a pod displejom sa nachádzala plnohodnotná QWERTY klávesnica, vďaka ktorej sa na týchto zariadeniach perfektne písalo. Doba však išla vpred a spoločnosť sa snažila vytvoriť zariadenie, kde by kombinovala moderný dotykový displej s jej ikonickou klávesnicou, čím vzniklo Blackberry Key 2.

Kameňom úrazu bol malý priestor na klávesnicu, čím boli samotné klávesy „nalepené“ vedľa seba a pocit z dokonalého písania z predchodcov sa jednoducho nedostavil. Problémom bola aj chýbajúca numerická klávesnica. Klincom do rakvy bol starší hardvér a pomerne vysoká cena.

2.

Essential Phone

Zdroj | Essential

Essential Phone mal byť synonymom pre dokonalý smartfón s operačným systémom Android, veď za spoločnosťou stál sám Andy Rubin, ktorý bol označovaný aj ako otec Androidu. Idylka dokonalosti sa však vytratila oveľa rýchlejšie.

Práve neoptimalizovaný fotoaparát bol jedným z dôvodov neúspechu tohto smartfónu. K tomu sa pridali zdržania, phishingový útok, nedodané sľubované príslušenstvo, vysoká uvádzacia cena a ďalšie problémy. V roku 2017 sa ho predalo iba 300 tisíc kusov.

3.

Nokia 9 Pureview

Zdroj | Nokia

V tomto prípade malo ísť o dokonalý fotomobil, veď sme tu mali 5 fotoaparátov pod taktovkou spoločnosti ZEISS. Nokia sľubovala špičkovú mobilnú fotografiu s kvalitou, aby si získala aj tých najnadšenejších fotografov.

Nebolo to tak, pretože smartfón bol skutočne pomalý, pokiaľ ide o skutočné snímanie surových fotografií. To sa skombinovalo so starším hardvérom a vysokou cenou. Tento kúsok sme v našej redakcii aj toho času otestovali.

4.

Red Hydrogen One

Zdroj | mkbhd

Za týmto smartfónom stala spoločnosť Red, ktorá je jednou z najprémiovejších značiek digitálnych kamier. No niekedy nestačí len silné meno spoločnosti, ale aj naplnené očakávania zákazníkov.

Smartfón mal dokonca 3D kameru, ale ťažká koža, chybná aplikácia fotoaparátu a nevýrazný hardvér spôsobili, že tento smartfón bol veľkým sklamaním a nezachránilo to ani zvučné meno a originálny dizajn.

Obsah pokračuje pod reklamou
5.

Royole FlexPai

Zdroj | Royole

Royole FlexPai je oficiálne prvý skladací smartfón na svete. Bol vydaný v dobe, kedy sa ešte len klebetilo o prvom Samsungu Galaxy Fold. Získal si pozornosť celého sveta, ale toto obdobie netrvalo dlho.

Vyzeral a pôsobil skôr ako prototyp než plnohodnotný smartfón určený na predaj. Samotný záhyb na prednej strane bol z jeho celkového spracovania najmenej oku lahodiaci, no aj tak v tej dobe sa segment ohybných smartfónov iba pomaly rozbiehal.

6.

Samsung Galaxy Note 7

A na koniec mu máme svojho času túto „výbušnú novinku“. Samsung prezentoval smartfón Galaxy Note 7 ako skvelé zariadenie, čo bola v konečnom dôsledku aj pravda. Išlo o smartfón s integrovaným stylusom S Pen, ktorý mal zabudované ďalšie praktické funkcie.

Galaxy Note 7 sa dobre predával a nejaký čas patril medzi najpredávanejšie produkty až do roku 2016, kedy sa objavili správy o vzplanutiach týchto smartfónov. Na svedomí to mala chybná batéria, a tak spoločnosť bola nútená tieto smartfóny stiahnuť z trhu, čím prišla o množstvo financií a na nejaký čas aj o dobrú povesť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.