Reklama

Dávate deťom na Vianoce hernú konzolu? Radšej ju vopred rozbaľte

Zdroj | unsplash/Emily Wade
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Emily Wade
Zdroj | unsplash/Emily Wade

Mnohí z vás už majú nakúpené darčeky, medzi ktoré patria aj herné konzoly. Poradíme vám, prečo by ste z ich rozbalením nemali čakať až do štedrého dňa, ale trochu ich predpripraviť, aby obdarovaný si ju už v daný večer mohol naplno užívať.

Už sme vám poradili, kde a za koľko môžete kúpiť hernú konzolu PlayStation 5 pod stromček alebo si zvoliť alternatívu v podobe Xboxu Series X/S. Pre viac vianočných tipov sledujte náš špeciálny vianočný seriál.

Ihneď po kúpe, teda doma, by ste mali rozbaliť opatrne dané darčeky a skontrolovať, či sú v poriadku. Pri herných konzolách to platí dvojnásobne, sú to predsa väčšie zariadenia. Nejde však len o skontrolovanie stavu, ale učiňte aj základné nastavenia.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | unsplash/Kelly Sikkema

Vybaľte konzolu, pomocou dodaných káblov ju pripojte k vášmu televízoru alebo monitoru a preveďte sa úvodnými nastaveniami. To väčšinou zahŕňa pripojenie ku Wi-Fi, nastavenie avatara a konta. Ak nemáte ešte vytvorené konto, tak ho pre vaše dieťa vytvorte, čím mu na štedrý deň ušetríte mnoho času.

Taktiež, ak ste v balení pri konzole mali nejaké hry, rozhodne sa ich pokúste nainštalovať. Nie je nič otravnejšie ako čakať na sťahovanie hier, keď sa ich už neviete dočkať, pričom tie dnešné majú aj niekoľko desiatok gigabajtov, čo chvíľu potrvá. Dobrým riešením je aj to, keď hernú konzolu nepripojíte iba cez Wi-Fi, ale priamo káblom. Stabilita internetu bude vyššia a aj sťahovanie hier naberie vyššiu rýchlosť.

Nainštalujte hry, skúste ich ale aj spustiť, či všetko ide, ako má. Skrátka nastavte vašu novú hernú konzolu tak, aby dieťa, ktoré ju na Vianoce dostane, ju len zapojí do televízora a môže hneď hrať. Tie iskričky v jeho očiach vám ten čas predtým rozhodne vynahradia.

Ešte je tu jedna vec. Pokiaľ chcete mať kontrolu nad tým, koľko sa vaše dieťa bude venovať hraniu, aby to nemalo negatívne dopady na školu alebo hobby, tak si určite nastavte rodičovskú kontrolu. Môžete nastaviť, ktoré hry môže dieťa spúšťať, či môže používať virtuálnu realitu, internetový prehliadač a ďalšie praktické nastavenia.

Herné konzoly PlayStation na to ponúkajú mobilnú aplikáciu, ale aj webové rozhranie. Podobne je na tom Xbox, ktorý má na tento účel špeciálne určenú aplikáciu Xbox Family Settings. Pokiaľ máte pod stromček pripravené Nintendo Switch, siahnuť v tom prípade môžete po mobilnej aplikácii Nintendo Switch Parental Controls. Všetky spomínané aplikácie sú dostupné pre Android aj iOS.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.