Reklama

Ako spárovať dva reproduktory Sonos do stereo systému?

Števo Porubský

Sonos nedávno predstavil svoj najmenší bezdrôtový reproduktor Roam. A kým sme testovali jeden, dorazil na test aj druhý, vrátane bezdrôtovej nabíjačky. Ako sa hovorí: „viac hláv, viac rozumu“, tak to platí aj s reproduktormi: „viac reproduktorov, viac hudby“. Ako ich teda spojiť do jedného stereo systému?

Sonos je známy tým, že je obrovský minimalista. Na ovládanie reproduktorov vám musí stačiť iba pár tlačidiel na tele, pre pokročilé ovládanie musíte siahnuť po mobilnej appke. Tá je ale našťastie výrazne prepracovaná a prakticky neexistuje nastavenie, ktoré by vám tu mohlo chýbať.

Nie je tak prekvapením, že párovať dve zariadenia od Sonosu do stereo systému je nutné cez appku. Áno, niektoré konkurenčné firmy na to majú aj dedikované tlačidlo priamo na reproduktoroch, no kto dnes nemá smartfón, aby si nastavil stereo systém cez ten?

Plusom aplikácie od Sonosu je i to, že cez aplikáciu si môžete nastaviť jednoduchý ekvalizér, zapnúť alebo vypnúť funkciu Trueplay, na ktorú v prípade Roamu nepotrebujete iOS zariadenie, ale stereo systému môžete dopriať aj hlasového asistenta od Google či Amazonu. Všetko toto je na pár klikov.

Na pár klikov je však i samotné párovanie dvoch už pripojených reproduktorov (v našom prípade Roamov) do stereo zostavy. Mimochodom, pripojiť čerstvo vybalený reproduktor do systému Sonos zaberie aj s updatom 10 minút, pričom update trvá polovicu.

Akonáhle sú v aplikácii k dispozícii dva bezdrôtové reproduktory, je možné po ich „otvorení“ spárovať do stereo systému (Set Up Stereo Pair).

Okamžite sa spustí proces párovania, pričom reproduktory si určia, ktorý z nich bude ľavý a pravý kanál. Vy iba potvrdíte, ktorý z nich sa ozval a maximálne si ich na stole či poličke vymeníte.

V priebehu necelej minúty tak máte reproduktory spárované do stereo systému. Výhodou takéhoto usporiadania je hlavne lepšie podanie zvuku, keďže ten sa šíri z dvoch zdrojov, ale aj celkový výkon zostavy, ktorý je logicky vyšší.

Kým sa dostaneme k testu tejto malej lahôdky ale iba stroho – Sonos Roam hral aj „mono“ výborne. V stereo zostave je to ale úplne iná káva, ktorá vás posadí do stoličky a občas z nej aj zhodí. Klobúk dole pred tým čo Sonos dokázal napchať do tak malej krabičky.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.