Reklama

10 vecí, ktoré ma zaujali na novom OnePlus 8T

Michal Spiegel

Do rúk sa mi dostala očakávaná čínska novinka OnePlus 8T a hneď na úvod musím napísať, že ide o jeden z najlepších čínskych telefónov, ktoré som mal možnosť testovať.

Miesto bežnej recenzie som si pre vás pripravil 10 vecí, ktoré ma zaujali na novinke OnePlus 8T.

120 Hz AMOLED displej

Obnovovacia frekvencia je niečo, čo si pri smartfóne nevšímate na prvom mieste, ale kvalita obrazu, rýchle reakcie a hlavne zážitok z hrania hier vám dokážu, že túto vlastnosť potrebujete.

Veľa smartfónov, ktoré ponúkajú takéto rozlíšenie, nenájdeme. Dokonca ani nové iPhony 12 ho nepodporujú. Zo známych značiek nájdeme takéto rozlíšenie napríklad na Samsung Galaxy S20 a S21 smartfónoch.

Pri hraní tak nezaznamenáte žiadne oneskorenie, no túto obnovovaciu frekvenciu oceníte aj pri scrollovaní na webstránkach či sociálnych sieťach, kedy nedôjde k žiadnemu poklesu snímok. Frekvenciu zároveň dopĺňa Full HD+ displej so svietivosťou 1 100 nitov.

Pozrite si

OnePlus Nord je tu, za 409 € ponúka Snapdragon 765G, 6 foťákov a 90 Hz displej

Always On displej

Ako používateľ iPhonu je pre mňa always-on displej vždy príjemnou funkciou, najmä pokiaľ je tak vydarený ako pri OnePlus 8T. Smartfón ponúka 11 rôznych režimov obrazovky always-on s detailnými možnosťami nastavenia.

Či už preferujete iba čisto hodiny, alebo aj stav batérie či upozornenia vrátane mailov, always-on displej je perfektným doplnkom, ktorý hlavne nebude pôsobiť rušivým dojmom.

Hlavným plusom always-on displeju je však možnosť zobrazenia počtu odomknutí smartfónu v daný deň. Počet odomknutí sa zobrazí len keď sa na telefón pozriete a jeho cieľom je vám pripomenúť, že si máte život užívať a nie stále odomykať telefón. Viete si tak denne sledovať, či ste odomkli smartfón 20x alebo len 3x.

Fotoaparát

Niekedy mám pocit, že sa výrobcovia predbiehajú, ktorý z nich pridá na smartfón viac fotoaparátov. OnePlus 8T ich má hneď 5 – štyri vzadu a jeden v prednej časti, ani jeden však nie je na škodu, práve naopak.

V zadnej časti tak nájdeme modul s hlavným 48 mpx fotoaparátom, širokouhlým 16 Mpx fotoaparátom, 5 Mpx macro fotoaparátom a 2 Mpx monochromatickým fotoaparátom. V prednej časti nájdeme 16 Mpx webkameru.

Počas fotenia v noci vyšli skutočne pekné fotografie, nehovoriac o rôznych efektoch skrášlenia, o ktoré sa postarala umelá inteligencia.

Smartfón tiež disponuje super macro režimom, ten však funguje len keď je dobrá svetelnosť, inak sa podaria rozmazané fotografie. Nechýba režim s rozmazaným pozadím a profesionálny režim s bohatými nastaveniami.

Odtlačok prsta aj čítanie tváre

Bohatý výber funkcií dokazuje aj možnosť zvoliť medzi čítaním odtlačku prsta a skenovaním tváre. Obe funkcie fungujú rýchlo a hlavne zabezpečia váš smartfón.

Čítačka odtlačku prsta je zabudovaná v displeji a po prečítaní smartfón potvrdí odomknutie haptickou odozvou. Výhodou je, že si môžete obe tieto funkcie zabezpečenia nastaviť súčasne, čo je užitočné najmä v súčasnej situácii, kedy snímač tváre nefunguje kvôli rúškam, takže viete otvoriť palcom.

Pozrite si

Čím zaujmú bezdrôtové slúchadlá OnePlus Buds?

OxygenOS 11

Nadstavba k Android 11 funguje dokonale. Ponúka minimalistický dizajn, jednoduché ovládanie a množstvo používateľsky príjemných funkcií vrátane možnosti prispôsobenia.

Obzvlášť som si obľúbil hlavné menu s aplikáciami, ktoré stačí vytiahnuť zo spodnej časti obrazovky či tmavý režim. Prehľadná je aj galéria, ktorá fotografie usporiada do kolekcií a príbehov.

Pripravený na 5G

5G sieť sa postupne buduje aj u nás a preto musia byť na tento rýchly internet pripravené aj smartfóny. Vedia to v Apple, vedia to v Samsungu, vedia to v Huawei a vedia to aj v OnePlus.

Novinka podporuje 5G pripojenie a keď bude dostupné aj u nás, budete mať vo vrecku smartfón, ktorý je na túto blízku budúcnosť plne pripravený.

Video s funkciami fotoaparátu

Výbornému fotoaparátu tiež sekunduje výborný režim natáčania, ktorý ponúka možnosť natáčať taktiež s rozmazaným pozadím či so zameraním sa na konkrétny objekt.

Devízou tiež je možnosť natáčania v 4K Ultra HD pri 60 fps. Nechýba tiež spomalený režim, kde máte na výber rozlíšenie 1 080p pri 240 fps alebo 720p pri 480 fps. Nájdeme tu aj zrýchlený režim, ktorý je podporovaný aj v rozlíšení 4K Ultra HD.

Výhodou tiež je, že akúkoľvek fotku, video či screenshot urobíte, stačí následne podržať palec na ikone fotky/videa a smartfón vám ponúkne rýchle možnosti zdieľania cez mail či sociálne siete.

Pozrite si

OnePlus Nord – Aký je návrat vraj ku koreňom?

Výkon

Okrem obnovovacej frekvencie displeja som si na OnePlus 8T užil aj veľmi slušný výkon, ktorý nepadal a nezatvoril mi ani jednu hru či spustenú aplikáciu. Postaral sa o to procesor Qualcomm Snapdragon 865 a 12 GB RAM.

Počas hrania sa smartfón nezahrieva v rukách a to vďaka vylepšenému systému chladenia. Výkon oceníte aj pri sledovaní 4K Ultra HD videí, ktoré novinka podporuje.

Warp Charge

Doba je rýchla a takmer na dennej báze sa mi stáva, že je môj iPhone X vybitý a nabíjačka ostala doma. Preto zvyknem nabíjať hlavne v noci, keďže samotné nabitie trvá viac ako hodinu a cez deň používam smartfón takmer neustále.

Na Warp Charge 65 nabíjanie na OnePlus 8T som si veľmi rýchlo zvykol a len veľmi ťažko sa mi bude s touto funkciou lúčiť. V balení nájdete 65 W USB-C nabíjačku, ktorá vám OnePlus 8T nabije za približne 40 minút. Kapacita smartfónu je pritom 4 500 mAh takže vám aj celkom dlho vydrží, než ho budete musieť opäť nabíjať. Jedinou nevýhodou je, že z druhej strany nabíjačky je tiež USB-C takže ho nezapojíte do každého notebooku.

Zen Mode 2.0

Poznáte to – chcete si oddýchnuť alebo sústrediť na nejakú činnosť a smartfón vás neustále rozptyľuje. Ide o „chorobu“ 21. storočia. OnePlus 8T však ponúka perfektnú funkciu odstrihnutia sa od upozornení cez Zen Mode 2.0.

Tento režim uzamkne smartfón na určitý čas, ktorý si vopred nastavíte. Kým neprejde časomiera, nemôžete ho odomknúť.

Na rozdiel od režimu lietadlo smartfón umožňuje prijímať telefonáty aj núdzovo volať. Výhodou je, že môžete k Zen Mode pozvať aj ostatných, takže ak máte ako skupina na niečom pracovať, tento režim vám pomôže v tom, aby vás nič nevyrušovalo a aby nikto nepozeral do telefónu.

Pozrite si

OnePlus Nord dostáva cenovo dostupnejšie dvojičky N10 5G a N100

Toto je nový OnePlus 8T, ktorý som si po dlhej dobe testovania smartfónov skutočne užil. Oficiálna cena novinky je na našom trhu 629 €.

OnePlus 8T si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.