Reklama

Ako ochrániť displej MacBooku od odtlačkov pomocou papiera na pečenie?

Richard Pliešovský

Profesionálne zariadenia majú pridanú hodnotu v lepšej konštrukčnej odolnosti a vďaka tomu aj schopnosti väčšej záťaže počas dlhšej doby. Zdá sa však, že Apple poňalo svoj MacBook Pro hlavne dizajnovo, funkčnosť odstavilo na druhú koľaj.

Na rozdiel od rozpálenej Kalifornie, tu v zaspatom regióne Európy, stále makáme po starom, na počítačoch či notebookoch, s Windows alebo s macOS. Dokonca aj ten, kto si osvojil prácu na Macu, má na výber z pomerne dosť zariadení. Najobľúbenejšie sú MacBooky, teda prenosné počítače.

Po odbalení nového MacBooku si používateľ všimne tenký hárok papiera, ktorý je položený na klávesnici. Zdá sa však, že neslúži na ochranu len počas prepravy. MacBooky totiž trpia nepochopiteľným odtláčaním klávesnice na displej. Nielen že to pôsobí neesteticky, ale používateľ veľakrát zažíva infarktové stavy z toho, že má poškriabaný displej.

Pozrite si

Apple už nemá žiadny MacBook Pro bez Touch Baru, zrušil aj 12″ model

V týchto dňoch ma prešla trpezlivosť neustále čistiť displej od odtlačkov klávesnice a zašiel som do značkovej predajne; k resellerovi, ktorý mi predal MacBook Pro. Ak je to vada (čo iné by to malo byť?), nech mi to opravia pokým je mašinka ešte v záruke.

Piercingovo/tetovanej slečne vysvetlím, aký mám problém. „Aha, áno, veľa ľudí sa na to sťaźuje, že majú nepekné pásiky na obrazovke.“

„A čo mám s tým robiť?“, pýtam sa.

„Doporučujeme vložiť medzi obrazovku a klávesnicu papier na pečenie.“

„Papier na pečenie?“, neverím vlastným ušiam.

„Alebo sa dá kúpiť obal na klávesnicu, ale ten nedoporučujeme, sadá naň prach, je to pomerne hrubé a nevyzerá to pekne.“

Nuž, tak konečne viem, ako sa na patričnej úrovni postarať o svoj MacBook. Papier na pečenie, že ma to nenapadlo aj samého! Veď je predsa bežným štandardom používať kuchynské pomôcky v hi-tech oblasti.

Príprava a aplikácia ochrany displeja pre MacBook

  1. Pripravíme si papier na pečenie.

2. Zistíme veľkosť zariadenia. Odporúčame na to použiť meter.

3. Podľa rozmerov konkrétneho Macu vystrihneme primerane veľký hárok z papiera na pečenie.

4. Na presné označenie môžeme využiť aj papier, ktorý bol vložený medzi klávesnicou a displejom.

5. Označíme si obrysy a rovnomerne ich odstrihneme. Pozor, pracujete s MacBookom, je nesmierne dôležité, aby bol papier rovnobežne odstrihnutý a rohy esteticky zaoblené!

6. Aplikáciu zvládne aj netechnicky nadaný jedinec. Lesklá časť hárku sa kladie vždy na klávesnicu, matná ide nahor, smerom k displeju.

Je to efektívne, lacné a rýchle riešenie. Keď využijeme nálepku loga Apple (napríklad z iPhone) a nalepíme ju na lícnu časť ochrany displeja, vyzerá to naozaj pekne.

Návod pre lenivých

7. Určite nepostupujte pohodlnejšou cestou, ako je znázornené na obrázku dole. Obtrhávanie papiera na pečenie okolo krajov počítača nie je hodné MacBooku!

8. Ako hrôzostrašne vyzerá výsledok odfláknutej práce dobre vidieť na aj tomto obrázku.

9. Veď si len predstavte, že svoj MacBook otvoríte v kaviarni… Ale možno práve takýto dizajn, ktorý je stopercentne jedinečný, vás osloví viac. Okrem toho ponúka vynikajúci pomer výkon/čas, kde doslova za niekoľko sekúnd urobíte z tuctového MacBooku originálny HipsterBook.

Náš tip: Pre lepšiu navigáciu a pohodlnejšie aplikovanie ochrany displeja si môžu kreatívnejší používatelia nakresliť na ochrannú fóliu rôzne ozdoby, napríklad čerstvé ovocie, dúhu, alebo webovú adresu na výmenný program pre klávesnice.

Možno aj vás zarazí, že takáto elementárna vec nie je vyriešená a používatelia sa na to sťažujú už roky. Evidentne však má výrobca iné priority, ako odtlačky klávesnice na displeji, ktoré nás často znervózňujú pri práci, napríklad keď používateľ pracuje s foto- alebo video editorom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.