Výhody
- Nádherné spracovanie
- Kvalitný fotoaparát
- Bohaté nastavenia
Nevýhody
- Prehnaná cena
- Nižšia výdrž batérie
- Zbytočné bočné tlačidlo
Juhokórejský gigant LG nerobí iba perfektné televízory, ale aj prvotriedne smartfóny. Novú vlajkovú loď LG G7 ThinQ som si počas dvoj-týždňového testovania skutočne užil a napriek tomu, že LG v podstate neprináša nič revolučného, jedná sa o prvotriednu vlajkovú loď.
Po dizajnovej stránke sa LG rozhodlo, že pôjde po stopách konkurencie. Čakajte nádherný bezrámikový displej s rozlíšením 3 120 x 1 440 pixelov. V prípade potreby si rozlíšenie viete v nastaveniach znížiť na 2 340 x 1 080 pixelov alebo 1 560 x 720 pixelov.
Dizajnovo očakávajte nádherné modré sklenené spracovanie v tenkom tele. Smartfón sa veľmi dobre drží aj ovláda jednou rukou, no kvôli sklenenému povrchu som mal celý čas strach, že mi spadne táto vlajková loď na zem a rozbije sa na milión kúskov. Zadná sklenená plocha by to asi nemusela prežiť. Ak patríte k tým „šikovnejším“, odporúčam kúpiť kryt.
Na zadnej strane smartfónu nájdeme duálny fotoaparát a prednú časť zdobí webkamera, ktorá je umiestnená v hornej časti obrazovky, v tzv. výreze. Pod zadnými snímačmi nájdeme čítačku odtlačkov prstu, ktorá je našťastie dobre umiestnená a nestane sa, že počas odomykania sa jej dotknete a zašpiníte fotoaparát.
Čo sa týka tlačidiel, okrem bočných na pridávanie hlasitosti a spustenie, pribudlo LG aj špeciálne Google tlačidlo, ktoré sa dá čiastočne prispôsobiť podľa želania. Problém pri týchto custom tlačidlách je, že si ich zvyknú ľudia pomýliť a stlačia ho častokrát omylom. Zároveň aj keď som takéto tlačidlo mal k dispozícii napríklad v smartfóne CAT S60, skôr som ho nevyužíval ako využíval. Preto som zástancom pravidla: čím menej tlačidiel, tým lepšie.
Napriek prvotnému sklamaniu, že LG implementovalo podobne ako konkurencia od Apple či ASUSu nevkusnú ofinu, nakoniec to smartfón mal vymyslené dobre a v nastaveniach ste si mohli určiť, ako bude horná lišta zobrazovaná. Jedna z možností bolo zarovnanie horného výrezu, takže nepôsobil rušivo. Perfektné a jednoduché riešenie, ktoré poteší množstvo používateľov.
Čo sa týka zaujímavých funkcií displeja, LG G7 ThinQ disponuje Always-on displejom, ktorý vás bude priebežne informovať o aktuálnom čase a tiež o upozorneniach. Smartfón sa dá odomknúť niekoľkými možnosťami – okrem snímaču odtlačkov prstu, kódu či obrazcu môžete využiť aj zaujímavú funkciu tzv. knock knock kódu.
Pri testovaní sa mi však stalo, že napriek zadaniu správneho knock knock kódu mi smartfón nechcelo odomknúť. Išlo však o dočasnú chybu a po reštartovaní smartfónu už všetko fungovalo ako malo. Novinke samozrejme nechýba ani možnosť snímania tváre pre odomknutie tak ako to poznáme z iPhonov či Samsungov.
Perfektnou vlastnosťou LG G7 ThinQ je odolnosť voči vode, ktorú si vlajková loď zachovala od predchodcu LG G6. O odolnosť sa stará certifikát IP68 a tiež vojenský certifikát MIL 810G.
Z ďalších funkcií smartfón poteší reproduktorom Boombox. Reproduktor využíva rezonanciu celej plochy smartfónu a vytvára tak oveľa lepšiu reprodukciu hudby. Aj keď bezdrôtový Bluetooth reproduktor to nenahradí, zvuk ma skutočne milo prekvapil a v prípade, že smartfón položíte na vhodný povrch, zvuk sa pekne priestorovo šíri.
Ak zapojíte pribalené slúchadlá, môžete si navyše užiť audio štandard virtuálneho priestorového zvuku DTS:X. Zároveň smartfón ponúka funkcu Boombox Show, ktorá vám skombinuje svetlo telefónu s hudbou a vytvorí svetelnú show.
Na novom smartfóne sa mi páčilo zobrazovanie počasia, ktoré vám ukazuje aktuálny stav priamo na obrazovke. Keď som vyšiel na ulicu do dažďu, efekt upršaného animovaného displeju vyzerá skutočne pôsobivo.
Moja najväčšia zvedavosť z nového LG G7 ThinQ smerovala na fotoaparát. Práve foťáky smartfónov sú pre mnohých rozhodujúcim faktorom pri výbere telefónu. Všetci predsa chceme najkrajšie fotky na Instagram. LG v tejto oblasti skutočne exceluje a fotografie sú nádherné a kvalitné.
Niektoré zábery môžu pôsobiť presaturovane, no kvalita fotiek je vysoká aj vďaka podpore pre širokouhlé snímanie. Nechýba populárny portrait mode pre fotografie s rozostreným pozadím.
Selfie foťák vás poteší rôznymi filtrami a úpravami využívajúcimi rozšírenú realitu AR. Najväčším lákadlom fotoaparátu bola funkcia AI Cam, čiže kamera s umelou inteligenciou. Ide o niečo podobné ako Google Lens aplikáciu, ktorú tiež v smartfóne nájdete, len s tým rozdielom, že AI Cam vám nevyhľadá snímaný objekt na internete.
AI Camera vám v podstate určí to, čo práve sledujete. Okrem perfektných fotiek zvláda kamera natáčať kvalitné video a to až do rozlíšenia 4K Ultra HD.
Čo sa týka batérie, vo vnútri nájdeme 3 000 mAh batériu, ktorá vám vydrží bez problémov jeden deň. Pri aktívnom používaní budete musieť smartfón však relatívne často nabíjať. Otázne, je ako batéria bude reagovať na zmeny teplôt alebo na odstup času, kedy môže dôjsť k zníženiu výdrže.
Nový LG G7 ThinQ sa nabíja pomocou USB-C a smartfón podporuje funkciu rýchlonabíjania. Keď som sledoval čas, smartfón sa vždy nabil presne za 90 minút.
Keby som mal zhodnotiť fungovanie a celkový dojem zo systému, Qualcomm Snapdragon sa stará o úctyhodný výkon a počas testovania som nezaznamenal žiadne sekanie, spomalenie či zamŕzanie. To som však pri smartfóne za cenu vlajkovej lode od Apple či Samsung ani neočakával. Benchmark AnTuTu udelil smartfónu skóre 218 907 bodov čím sa umiestnil tesne za Sony Xperia XZ2.
Ak sa pozrieme na aplikácie, v smartfóne nájdeme Google aplikácie vrátane Google Assistant Key a Google Lens. Ďalšie aplikácie tvoria LG SmartWorld, RemoteCall Service, Cell Broadcast, LG Moble Switch, športovú aplikáciu LG Health a Smart Doctor, ktorý vám optimalizuje výkon smartfónu, aby fungoval lepšie a aby sa menej vybíjal.
Novinka poteší aj bohatými funkciami zdieľania obsahu a prenášania obrazu na obrazovku, tzv. cast. V LG G7 ThinQ nájdeme Mirror Link na zrkadlenie obrazu, LG AirDrive na zdieľanie obsahu s počítačom, DLNA sharing, Android Beam a NFC. Ak sa nachádzate v krajine s obmedzeným internetom ako napríklad Čína, v novinke vás poteší aj zabudovaná funkcia VPN.
Okrem USB-C nabíjačky nájdete v balení aj perfektné, štýlové slúchadlá s látkovým káblom, ktoré len tak nezamotáte. Práve takéto drobnosti ukazujú, že si výrobca dal na prémiovom modeli záležať.
Ak by som to mal zhrnúť, na LG G7 ThinQ ma potešili detailné nastavenia displeju, zvuku či fotoaparátu. V smartfónových nastaveniach si viete upraviť každú drobnosť a prispôsobiť si ju podľa seba od spodných tlačidiel po hornú lištu, čo je pre mňa ako dlhodobého používateľa iPhonu príjemnou zmenou.
Na LG G7 ThinQ sa hľadajú nedostatky iba ťažko. Keďže sa jedná o vlajkovú loď, všetky vlastnosti a funkcie sú dovedené k dokonalosti. Je trochu škoda, že spoločnosť LG sa rozhodla ísť smerom ako značky Samsung či Apple a za novinku pýtajú vysokých 850 eur.
Za túto cenu pravdepodobne väčšina používateľov siahne po spomínanej konkurencii od Apple či Samsung. Na druhej strane, pokiaľ obľubujete značku LG a hľadáte dokonalý smartfón, ktorý spĺňa všetky technologické štandardy a ponúka všetky bežné vychytávky roku 2018, potom je LG G7 ThinQ práve pre vás.