Reklama

Samsung PowerBot VR7000M - vsadil na saciu silu

Roman Calík
89 %
Samsung si chce nájsť pevné miesto aj medzi výrobcami robotických vysávačov. Aký je najnovší model Samsung PowerBot VR7000M, ktorý sme vám predstavili už vo vydaní časopisu TECHBOX 10/2017?

Výhody

  • vysoký sací výkon
  • funkcia Edge Clean Master
  • Wi-Fi a aplikácia

Nevýhody

  • často nenájde nabíjaciu stanicu
  • upchávanie zbernej nádoby

Celé tri mesiace naplno testujem najnovší model robotického vysávača z dielne Samsungu, ktorý si môžete dopriať za cenu 809 eur. Cenou patrí k najdrahším na trhu, našťastie aj výbavou a funkciami.

Už v minulom vydaní TECHBOX 10/2017 som vám predstavil kľúčové vlastnosti a prvé dojmy z vysávača Samsung PowerBot série VR7000M (VR20M707CWD/GE), kde ste si určite všimli výnimočnosť novinky v sacom výkone. Ten si rozhodne zaslúži pochvalu a bude pre mnohých jedným z najvýraznejších dôvodov pre kúpu tohto modelu.

Pozrite si

Samsung PowerBot VR7000M – výkonný robotický vysávač

V praxi má vysávač k dispozícii 3 režimy vysávania, a to Quiet, Normal a Max. Pri zapínaní cez diaľkové ovládanie alebo aplikáciu si môžete vždy zvoliť, v akom režime má vysávač vysávať.

Ak si zvolíte automatický režim, výkon si vysávač prispôsobí povrchu. Napríklad na koberci automaticky zvolí najvyšší sací výkon a dokáže skutočne „vysávať“, nielen zbierať smeti z povrchu.

Daňou vysokého sacieho výkonu (až 20 wattov) je vysoká hlučnosť takmer 80 dB. Ideálne je tak vysávač púšťať v čase, keď nie ste doma. Na to dobre poslúži aj možnosť plánovania vysávania. Odporúčam však dať pozor pri montáži snímačov alarmu, kde je potrebné na pohybujúci sa robotický vysávač v aktívnom režime myslieť.

Sací výkon sa zvýši aj v prípade vysávania okrajov miestností či v rohoch. Tu musím pochváliť technológiu Edge Clean Master aj samotné pravouhlé rohy vysávača, vďaka čomu dokáže Samsung vysávať až k úplnému okraju.

Keď sa vysávač ku kraju priblíži, automaticky vysunie špeciálnu červenú lamelu a zhrnie nečistoty bližšie ku kefe. Teoreticky ide o najlepší systém, aký v robotických vysávačoch môžete mať. Prax je však triezvejšia.

Po ukončení vysávania v miestnosti som veľmi často našiel miesta, kde jednoducho vysávač pri stene, v rohoch alebo okolo nôh kuchynského stola nepovysával všetky nečistoty. Výhodou však je, že v porovnaní s metličkami, sa prach zbytočne po miestnosti nevíri.

Pri predstavení vysávača som zostal v nemom úžase po tom, ako som videl špeciálnu technológiu ostrých „nožov“, ktoré doslova rozrežú vlasy a rôzne chumáče prachu, aby sa koncentrovali priamo do stredu kefy a vysali do zbernej nádoby.

Pamätáte si, ako som napísal, že „Niekto tu naozaj pri tvorbe vysávača rozmýšľal.“? Je to pravda, ale žiaľ ani táto technológia nie je úplne dokonalá. Oproti konkurencii je síce množstvo zamotaných vlasov zachytených na kefe minimálne, ale práve pod rozrezávaním sa vlasy i tak namotávajú a kefu budete musieť priebežne čistiť.

V mojom prípade však stačilo jedno čistenie za celé tri mesiace pravidelného vysávania. Podobne je na tom zberná nádoba s technológiou Cyclone Force, ktorá by mala efektívne oddeľovať prach a nečistoty do vonkajšej komory a minimalizovať znečistenie filtra ako i udržanie sacieho výkonu na maxime.

To, že sa zberná nádoba veľmi jednoducho čistí musím pochváliť, stačí stlačiť jediné tlačidlo na vrchnej časti vysávača, nádoba sa vysunie a môžete ju vysypať. Mrzelo ma však, že množstvo prachu a chumáčov sa často nedostalo do väčšej komory 0,3 l zbernej nádoby a zostalo v malej kruhovej komore, ktorá sa rýchlo upchala a vysávač bol „zaplnený“, i keď by sa tu zmestilo aj 3x viac nečistôt.

Za najväčšiu nevýhodu testovaného kusu však považujem časté hľadanie nabíjacej stanice. Stačí, aby ste vysávač počas vysávania zastavili, vysypali zbernú nádobu, a už sa po opätovnom zapnutí a dovysávaní miestnosti nedokáže vrátiť na svoje miesto a nabiť sa. Rovnaké je to, ak sa zamotá do tenkého koberca. Vysávač behá aj desiatky minút kľudne až do úplného vybitia.

Naopak výhodou je podpora Wi-Fi a možnosť ovládania vysávača aj pomocou aplikácie Smart Home. Aplikácia je jednoduchá, rýchlo sa v nej zorientujete a kedykoľvek môžete spustiť alebo zastaviť vysávanie aj na diaľku.

Priamo cez aplikáciu je možné nastaviť aj plán vysávania denný či jednorazový. Každý deň tak môžete prísť do čistého prostredia. História obsahuje aktivity vysávača, no žiaľ mapka povysávaného priestoru stále chýba.

Veľmi som si obľúbil aj dodávané diaľkové ovládanie, cez ktoré som vysávač spúšťal najčastejšie. To obsahuje aj možnosť označiť špinavé miesto svetelným lúčom, pričom vysávač lúč nasleduje a miesto povysáva.

V praxi som ocenil aj to, že vysávaču nerobí problém ani vyšší koberec, a to vďaka veľkým kolieskam Easy Pass. Tiež si poradí aj s menšími a ľahkými predmetmi (napríklad detské hračky), ktoré si odsunie a miestnosť povysáva dôkladnejšie.

Výdrž batérie je tiež dostačujúca. V mojom prípade som pravidelne vysával priestor o veľkosti cca. 60 m2, ktorý zvládol vždy povysávať na jeden krát.

Samsung PowerBot VR7000M jednoznačne víťazí v sacej sile, ktorá je neprehliadnuteľná a oceníte ju nielen pri kobercoch. Zapracovať treba na lepšom zapĺňaní zbernej nádoby či návrate k nabíjacej stanici. Kvalita materiálov či jednoduchá obsluha aj cez aplikáciu sú zase pýchou novinky.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.