Väčšina ľudí už dávno vymenila klasické budíky za smartfóny. Tie ale nie sú o nič viac smart, než tie staré. Čo z toho, keď sa dajú jedným dotykom vypnúť? Budík Alarmy nevypnete len tak, vypnúť ho je výzva.
Alarmy sa snaží byť ten najotravnejší budík na svete. Vlastne si ten bič na seba upletiete sami tým, že si vyberiete jeden z spôsobov, akým Alarmy vypnete. Prvým spôsobom je zatrasenie. To hovorí samo za seba, koľko zatrasení si večer nastavíte, toľko krát budete musieť ráno telefónom zatriasť, aby ste budík vypli. Druhou možnosťou je matematická úloha, ktorá vás prinúti rozlepiť oči a vyriešiť viac či menej zákerný príklad. Našťastie si môžete vybrať náročnosť príkladov.
Tretí spôsob vypnutia od vás bude chcieť, aby ste odfotili nejakú vec, ktorú ste vopred odfotili ako vzor. Pri nastavovaní budíka si napríklad odfotíte kúpeľňu a tak sa ráno pre vypnutie budete musieť vybrať hneď do kúpeľne, kde spravíte fotku. Podobne funguje aj posledná možnosť, kde namiesto nejakej veci musíte odfotiť nejaký čiarový kód alebo QR kód. Vybrať si samozrejme môžete aj klasické vypnutie.
Alarmy som testoval na iOS, kde vstavaný budík dokážete vypnúť aj zo zamknutej obrazovky. Alarmy sa takto vypnúť nedá. Budík sa na zamknutej obrazovke zobrazí ako notifikácia, ktorú musíte otvoriť, aby ste sa dostali k jeho vypnutiu. Znamená to teda, že aj tá najmenej otravná voľba vypnutia je otravnejšia, než budík vstavaný v iOS.
Alarmy vám pomôže nie len vstať, ale aj zaspať. K zaspávaniu si môžete pustiť jeden z jedenástich zvukov, od jemného dažďa cez morské vlny až po alfa vlny. Za väčšie lákadlo ale považujem zobrazenie správ a počasia po vypnutí budíka. Nastaviť si dokonca môžete aj zobrazenie horoskopu, ak je to niečo, čo chcete vidieť hneď po zobudení.
Aplikácia berie počasie od AccuWeather a správy z najčítanejších webov podľa krajiny, ktorú si nastavíte. Bohužiaľ v zozname krajín chýba Slovensko, takže si musíte vybrať Českú republiku, Spojené Štáty, alebo inú krajinu, ktorej jazyk ovládate. Keď už sme pri slovenskej podpore, aplikácia má aj slovenský preklad, no preložená je asi len polovica textu. Nie je to ale nič tragické, v aplikácii by ste sa vyznali, aj keby bola po Čínsky.
Alarmy má aj verziu Pro, ktorá zrejme odstraňuje z aplikácie reklamy. Píšem „zrejme“, pretože popis oboch verzií je identický a o Pro verzii sa vývojári na svojej stránke ani nezmieňujú. Alarmy Pro si teda môžete kúpiť, ak vám vadia reklamy v aplikácii, alebo jednoducho chcete podporiť vývojárov.