Reklama

9 prémiových slúchadiel, ktoré vám zabezpečia ticho na home office

Zdroj | Sony
Stanislav Vinc
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Home office bol pred pandémiou považovaný za skvelý benefit, dnes by sa z neho mnoho ľudí už po takmer roku rado vrátilo späť do kancelárie. Ak vám chýba najmä pokoj a ticho, ktoré vám kancelária poskytovala, skúste si prácu z domu na najbližšie týždne či mesiace spríjemniť kvalitnými slúchadlami s ANC.

Čo je to ANC?

Pod skratkou ANC sa ukrýva pojem Active noise control alebo aj Active noise cancellation, v preklade aktívne potláčanie (okolitého) hluku. Slúchadlá vybavené touto technológiou neblokujú ruch okolia len svojou konštrukciou a materiálmi (napr. priliehavé kožené náušníky, silikónové štuple), ale aj pomocou externých mikrofónov, interného hardvéru a softvérových algoritmov.

Zdroj | wikipedia.org

Zvuky a ruchy okolia zachytené takýmito slúchadlami pomocou externých mikrofónov sú zmiešané s protichodnými zvukovými vlnami, ktoré okolitý ruch vo výsledku potlačia. Lacnejšie ANC slúchadlá väčšinou dokážu potlačiť najmä statický hluk, akým je napríklad hluk premávky, lietadla či klimatizácie. S tými najkvalitnejšími už budete mať problém počuť aj rozhovory či typický hluk v domácnosti. Tentokrát sa pozrieme práve na tie najkvalitnejšie.

Apple AirPods Max

Zdroj | Apple

Prečo kúpiť?

Ak máte vybudovaný ekosystém zariadení od Apple a cena pre vás nie je kľúčovým faktorom, niet o čom. Len pomerne nedávno predstavené slúchadlá AirPods Max svojou cenou síce výrazne predbiehajú konkurenciu, no za tento príplatok ponúkajú podľa recenzií zo sveta skutočne kvalitný zvuk a rovnako kvalitné potláčanie okolitého hluku.

Prečo nekúpiť?

Cena týchto slúchadiel rozhodne nepatrí medzi ich silné stránky a táto investícia dáva ešte väčší význam, ak práve nevyužívate iPhone, iPad či Mac. Mínusom je aj nie veľmi pôvabné cestovné puzdro, ktoré sa stalo ihneď po vydaní slúchadiel terčom posmeškov aj od fanúšikov značky Apple.

Beats Solo Pro

Zdroj | Beats by Dre

Prečo kúpiť?

Menší, lacnejší a pre niekoho možno aj krajší súrodenec vyššie spomínaných AirPods Max. Značka Beats síce patrí do portfólia spoločnosti Apple, stále si však razí vlastnú cestu a pri modeli Solo Pro ponúka štýlové a pomerne kompaktné slúchadlá s 22-hodinovou výdržou batérie a integrovaným čipom Apple H1, ktorý sa stará o rýchle párovanie, jednoduché prepínanie zvuku medzi viacerými zariadeniami od Apple či zdieľanie zvuku s ostatnými.

Prečo nekúpiť?

Ani moderné USB-C, ani praktické microUSB. Beats Solo Pro sa nabíjajú pomocou proprietárneho konektora Lightning, ktorý využíva iba iPhone a čiastočne iPad. Nepoteší ani chýbajúci 3,5-mm jack a podľa niektorých recenzií ani kvalita mikrofónov.

Bose Noise Cancelling Headphones 700

Zdroj | Bose

Prečo kúpiť?

Prémiový kúsok od Bose sa na potláčanie hluku špecializuje natoľko, až si to nesie vo svojom názve. Slúchadlá Bose Noise Cancelling Headphones 700 nielen dobre vyzerajú, ale podľa všetkého aj dobre hrajú a v disciplíne potláčania okolitého hluku patria medzi špičku na trhu. Excelovať majú navyše aj v pohodlí pri celodennom nosení, kedy vás nesklame ani ich 20-hodinová výdrž batérie.

Prečo nekúpiť?

Pokiaľ s nimi plánujete cestovať, prekážať vám môže pomerne neskladná konštrukcia. Audiofilom tiež bude chýbať podpora niektorých zvukových formátov a chýbajúci natívny ekvalizér.

Bowers & Wilkins PX7

Zdroj | Bowers & Wilkins

Prečo kúpiť?

Špičková kvalita reprodukcie zvuku a rovnako špičkové aktívne potláčanie okolitého hluku. Bowers & Wilkins PX7 si odnášajú z väčšiny recenzií takmer stopercentné hodnotenie, ktoré si okrem týchto dvoch spomínaných predností zaslúžia aj vďaka 30-hodinovej výdrži batérie, komfortu a podpore aptX HD audio formátu.

Prečo nekúpiť?

Ak vám ide iba o kvalitu aktívneho potláčania hluku a kvalita samotného zvuku pre vás nie je až tak dôležitá, obzrite sa radšej po lacnejších alternatívach z nášho výberu.

Jabra Elite 85h

Zdroj | Jabra

Prečo kúpiť?

Značka Jabra je celosvetovo známa najmä vďaka svojim headsetom stvoreným pre telefonické centrá a v modeli Jabra Elite 85h skúsenosti z tejto oblasti spája s prémiovým zvukom a aktívnym potláčaním hluku. Tento model je preto stvorený nielen na celodenné počúvanie hudby, ale aj na celodenný kolotoč konferenčných hovorov, počas ktorých vás podrží 40-hodinová výdrž batérie a komfortná konštrukcia.

Prečo nekúpiť?

Jabra je doma v hovoroch a pri hudbe je to počuť. Slúchadlá Jabra Elite 85h nepodporujú kvalitnejšie zvukové kodeky ani protokol AAC Bluetooth. Oproti konkurencii sú navyše aj o niečo ťažšie.

JBL Club 950NC

Zdroj | JBL

Prečo kúpiť?

Víťaz nášho minuloročného súboja nesklame kvalitou zvuku, ani kvalitou potláčania hluku aj napriek tomu, že cenou výrazne podlieza v tomto rebríčku nastavenú latku. Vďaka tlačidlovému ovládaniu a prenosnému obalu sú navyše veľmi praktické a stvorené aj na cestovanie. Nechýba im ani podpora Hi-Res audio formátu a pochváliť sa môžu až 55-hodinovou výdržou batérie.

Prečo nekúpiť?

V oblasti pohodlia za konkurenciou mierne zaostávajú a skutočným audiofilom nemusí vyhovovať ani ich zvukový prejav, ktorý je síce kvalitný, no oproti drahším modelom z nášho výberu nie až tak dobre vyvážený.

Marshall Monitor II A.N.C

Zdroj | Marshall

Prečo kúpiť?

Ak túžite po slúchadlách s výnimočným dizajnom, prehliadnuť by ste nemali top-end model od spoločnosti Marshall. Dizajn ladený skôr do retro rockového štýlu so sebou prináša aj jednoduchšie ovládanie pomocou joy-sticku, ktorý tento model využíva namiesto dnes tak populárneho dotykového ovládania.

Prečo nekúpiť?

Marshall Monitor II A.N.C sú síce nacenené na rovnakú úroveň, ako konkurencia od spoločností Bose, Sony a ďalších, no kvalitou zvuku a potláčania okolitého hluku podľa recenzií zo sveta sa na ich úroveň nedostávajú.

Microsoft Surface Headphones 2

Zdroj | Microsoft

Prečo kúpiť?

Sféra prémiových slúchadiel nie je cudzia ani inak softvérovej spoločnosti Microsoft. Slúchadlá Surface Headphones 2 si razia svoju cestu netradičným otočným prstencom, ktorým budete mať vždy pod kontrolou hlasitosť aj ovládanie potláčania hluku. Vďaka vysokému pohodliu, údajnej 20-hodinovej výdrži batérie a pomerne kvalitným mikrofónom sa navyše skvele hodia aj na konferenčné hovory.

Prečo nekúpiť?

Ani tento kúsok nie je spolu so slúchadlami od Bose nie je úplne stvorený na pravidelné cestovanie. Spoľahlivá podľa recenzií nemusí byť ani udávaná výdrž batérie, čo však spolu s neskladnou konštrukciou nemusí byť na home office až tak veľký problém.

Sony WH-1000XM4

Zdroj | Sony

Prečo kúpiť?

Vlajková loď medzi prémiovými slúchadlami od Sony je pre mnohých zároveň kráľom slúchadiel s aktívnym potláčaním okolitého hluku. Skvelé hodnotenie si odniesli aj z našej recenzie, kde kolega Richard Pliešovský vyzdvihol okrem tejto funkcie aj ich skvelý zvuk a veľké množstvo prídavných funkcií.

Prečo nekúpiť?

Cena, nie však v porovnaní s konkurenciou, ale s cenou, za akú ich môžete kúpiť po niekoľkých mesiacoch až roku od ich vydania. Vzhľadom na podobnosť tohto modelu s jeho predchodcami sa tiež oplatí zvážiť kúpa predchádzajúceho modelu WH-1000XM3, ktorý bez problémov zoženiete aj o 100 eur lacnejšie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.