Reklama

8 top aplikácií pre dovolenku na Slovensku

Michal Spiegel

Letné dovolenky sa nezadržateľne blížia spolu s koncom školského roka. Kým množstvo z vás má určite leto detailne rozplánované, určite sa nájde veľa ľudí, ktorí ho budú riešiť spontánne. Pre obe skupiny sme pripravili špeciálny článok venovaný 8 najlepším mobilným aplikáciám, ktoré sú ako stvorené pre dovolenku na Slovensku.

All inclusive Egypt či last minute Turecko už dávno nie sú najpopulárnejšie destinácie Slovákov. Chorvátsko vystriedalo Thajsko a z arabských krajín sa všetci chystajú do Maroka. Dovolenkové trendy sa menia a čo raz viac ľudí sa chystá spoznávať radšej krásy Slovenska než aby sa prejedali v dovolenkovom rezorte a tlačili na preplnených plážach. Poďme sa pozrieť na jednotlivé aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť bezplatne pre systémy Android a iOS.

Pozrite si

PeakFinder AR – ideálna aplikácia na letnú turistiku

Airbnb

Čo by to bol za zoznam pre cestovateľov bez aplikácie na ubytovanie. Pokiaľ ste cez Booking nič nenašli, prípadne sa vám všetko zdá byť drahé, siahnite po výbornej službe Airbnb. Bývanie v súkromnom byte, apartmáne či v zdieľanej izbe za relatívne lacné peniaze ponúka práve táto aplikácia.

Zdroj | Airbnb

Výhodou tiež je, že si viete na interaktívnej mape označiť lokalitu, kde chcete bývať a tiež filtrovať možnosti ubytovania. Nechýbajú ani recenzie od tých, ktorí vyskúšali ubytovanie pred vami. Na rozdiel od Bookingu, na Airbnb nájdete väčšinou súkromné byty, ktorých cena nie je taká vysoká ako v hoteloch.

AllTrails

Šikovná aplikácia pre milovníkov turistiky, cykloturistiky a aktívneho oddychu. Aplikácia AllTrails ponúka viac ako 50 000 trás po celom svete. Výhodou je, že na používanie aplikácie sa nemusíte ani registrovať, aj keď taká možnosť tu je. Napriek tomu, že aplikácia je v angličtine, ponúka jednoduchú orientáciu a hlavne disponuje aj výletmi po Slovensku.

Zdroj | AllTrails

AllTrails aplikácia vám sama navrhne výlety vo vašej blízkosti s detailom, náročnosťou a navigáciou. Trasu si viete stiahnuť a využiť aj bez internetového pripojenia. Aplikácia tiež ponúka možnosť nahrávania či zdieľania vašich prejdených trás. Vyhľadávať môžete na základe tagov, lokality alebo pomocou mapy či konkrétneho miesta.

Cestovné Poriadky CP

Jednoduchá aplikácia, s ktorou si rýchlo a efektívne nájdete prehľadné informácie o vlakových či autobusových spojoch. Nechýbajú informácie o meškaní vlakov či o cene. Napriek tomu, že informácie si viete pozrieť na stránke cp.sk, aplikácia ponúka o niečo efektívnejšiu alternatívu.

Zdroj | CP

Výhodou tiež je, že si viete na mape pozrieť trasy vlakových a autobusových spojení s konkrétnymi zastávkami či si v aplikácii nastaviť upozornenia, aby ste stihli vlak či autobus. Samozrejmosťou je, že celá aplikácia je v slovenčine.

Geocaching

Populárna aplikácia, ktorá je zároveň hrou, v rámci ktorej hľadáte poklady. Keď si chcete spríjemniť výlet, spoznávanie mesta či prechádzku v lese, určite si nainštalujte a prihláste sa do komunity Geocaching.

Zdroj | Geocaching

Stačí spustiť navigáciu a aplikácia vám vyhľadá poklady ukryté vo vašom okolí. Stačí sa už len riadiť inštrukciami a hľadať. Je to výborná zábavka a to ako pre deti, tak aj pre dospelých.

Pozrite si

Je aplikácia Lepšia obec riešením pre efektívne riadenie verejných služieb?

Google Trips

Ďalšia z užitočných aplikácií je oficiálna Google služba, ktorá v sebe integruje manažment vašich ciest, rezervácie ubytovania, informácie o počasí a tiež podporu offline režimu. Keďže Google o nás neustále zbiera informácie, stačí v aplikácii potvrdiť váš mail a služba si automaticky stiahne informácie o hoteloch a letenkách, ktoré máte zakúpené a na základe toho vám poskytne plány na výlety.

Zdroj | Google

Okrem toho si však viete zadať aj konkrétne miesto a na základe toho vám Google Trips ukážu tipy na jednodňové výlety, zaujímavosti v okolí či dokonca lokálne zľavy.

Komoot

Aplikácia trochu podobná, no zároveň odlišná ako už spomínaná AllTrails. Nevýhodou aplikácie Komoot je nutnosť registrovať sa. Komoot sa zameriava na pešiu turistiku, cestnú cyklistiku, horskú cyklistiku či beh. Podľa potreby si viete určiť prioritné aktivity a aplikácia sa vie spárovať aj so senzormi či so zariadeniami ako Garmin snímače či Apple Health aplikácia.

Zdroj | Komoot

V Komoot si viete naplánovať trasu, určiť stav vašej kondičky a tiež sledovať vašu aktivitu. V rámci komunitného programu môžete zdieľať informácie s ostatnými používateľmi aplikácie v rámci regiónu. Pomocou mapy si viete vybrať miesto, región a aktivitu, ktorej sa chcete venovať. Všetko ostatné za vás vypočíta aplikácia Komoot.

Turistická Mapa SR

Aplikácia pre všetkých horských turistov, ktorý chcú mať topografické mapy vždy po ruke. Aj keď spracovanie nie je najlepšie, mapa ukazuje vašu presnú polohu a detailné turistické trasy po Slovensku. Či už sa chystáte tento rok zdolať Kriváň, Rysy alebo sa ísť len prejsť po Malých Karpatoch, túto mapu noste so sebou.

Zdroj | Turistická mapa SR

Aplikácia Turistická Mapa SR navyše ponúka možnosť stiahnuť si nahrávanie vašej trasy či 3D mapy, no za tieto doplnkové funkcie si budete musieť už priplatiť.

UVLens

Napriek tomu, že sa chystáte tráviť leto na Slovensku, treba sa chrániť pred ostrým slnkom, ktoré je najmä v tomto roku veľmi nepríjemné. Aby sa vám nestalo, že sa spálite, ako sa mne tento mesiac stalo dvakrát, odporúčame aplikáciu UVLens na sledovanie slnečného žiarenia.

Zdroj | UVLens

V aplikácii si viete nastaviť typ kože či ako často u vás dochádza k spáleniu. Najväčšou výhodou je možnosť nastavenia pripomienky, aby ste sa natreli podľa toho, kedy je UV žiarenia najsilnejšie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.