Reklama

7 najlepších CSC fotoaparátov, ktoré bez problémov porážajú zrkadlovky

Zdroj | Leica
Števo Porubský
Zdroj | Leica
Zdroj | Leica

Tento rok sa dilema medzi digitálnou zrkadlovkou (DSLR) a systémovým (CSC) fotoaparátom výrazne mení a prikláňa v prospech CSC. Namiesto uvažovania o DSLR mnohí automaticky prechádzajú na hľadanie najlepšieho CSC aparátu. Nespornou výhodou CSC ostáva veľkosť a teda výrazne väčšia mobilita. Ak teda nechcete silou mocou zrkadlovku, vybrali sme tie najlepšie CSC aparáty na našom trhu.

Nehľadáte CSC foťák? Pozrite si iné tipy na tech darčeky pod stromček v téme Vianoce 2018.

Zdroj | Sony

CSC fotoaparáty sa v súčasnej dobe približujú, rovnajú alebo dokonca prekonávajú klasické DSLR fotoaparáty, teda digitálne jednooké zrkadlovky. Záleží však od triedy CSC, ktorú kupujete. Tie, ktoré sa iba približujú ich výbave ale nemá veľmi zmysel kupovať, hoci takýchto modelov je našťastie už minimum. Tie, ktoré sa vedia vyrovnať, alebo dokonca nahradiť zrkadlovky sú ideálnou alternatívou pre tých, ktorí nepotrebujú veľké telo s extrémnou výdržou pri fotení, ale majú radšej čosi mobilnejšie, no stále rovnako dobré na výstupe.

Čo treba vedieť pred kúpou?

Nech si budeme nahovárať čokoľvek, CSC fotoaparáty nedokážu konkurovať súčasným zrkadlovkám v jednom, a to výdrži. V malom tele, v ktorom je úplne všetko na elektrinu je nemožné mať veľkú batériu. Kým so zrkadlovkou dokážete nafotiť aj 1 000 záberov, s CSC ste radi aj trom stovkám. Záleží však od konkrétneho modelu.

Tak ako pri zrkadlovkách či kompaktoch, tak aj pri CSC modeloch sa výrobcovia snažia ohúriť menej znalých zákazníkov aj s čo najvyššou hodnotou megapixlov (Mpx). Našťastie, v prípade CSC či zrkadloviek je marketingové ohromovanie o čosi menšie, hoci u niektorých modelov je 20 a viac Mpx úplne zbytočné. Čipy sú síce výrazne väčšie a prevažujú rôzne iné funkcie, ktorými sa chcú výrobcovia odlíšiť od konkurencie, no i tak je dobré vedieť na čo dávať pri kúpe pozor..

Vľavo je full-frame snímač, úplne vpravo je snímač z kompaktov, resp. najnovšie aj smartfónov. Mnohé CSC fotoaparáty využívajú Micro 4/3, no nájdu sa aj modely s APS-C, tento rok viacerí výrobcovia ohlásili použitie full-frame snímačov.

Ide napríklad aj o citlivosť snímača označovanú ako ISO. Rovnako ako v prípade zrkadloviek, v praxi a po lopate – čím vyššie číslo za ISO, tým lepšie, pretože v praxi môžete používať vyššiu citlivosť v horších svetelných podmienkach bez toho, aby ste na výslednej fotografii alebo videu mali výraznejšie zrno.

Každý výrobca sa ale s vysokými číslami ISO vysporadúva po svojom. Niektoré modely „šumia“ viac, iné menej aj pri rovnakej hodnote ISO. Záleží od konkrétneho výrobcu a snímača.

Zdroj | Nikon

Rovnako je lepšie, čím má fotoaparát vyššie číslo fps pri kontinuálnom snímaní. 4-8 fps je úplne bežné, vyšším číslom nič nepokazíte, nižším tiež nie. Záleží od toho, čo chcete fotiť. Ak športy a rýchle scény, potrebujete čo najvyššie číslo pri fps. Ak nič také nemáte v pláne, rýchlosť kontinuálneho snímania riešiť nemusíte.

Mimochodom, máloktorý výrobca informuje o maximálnom počte záberov v sérii. Dôvodom je menšia vyrovnávacia pamäť (buffer), teda menšie náklady na výrobu a tým aj menší počet fotografií, ktoré je schopná poňať.

Výsledkom je tak to, že síce fotoaparát má 8 fps, ale jednej sérii dokáže odfotiť iba 15 fotografií, viac mu buffer nedovolí a vy môžete fotiť plnou rýchlosťou maximálne 2 sekundy. Divé zvieratá, akčné športy apod. ale nečakajú, kým sa vám fotografie z buffera načítajú do pamäťovej karty.

V prípade CSC fotoaparátov výrobcovia radi využívajú hybridný autofókus, ktorý kombinuje detekciu kontrastu a fázovú detekciu, resp. u slabších modelov sa stále využíva iba detekcia kontrastu, ktorá má však problém pri tmavých scénach. Na druhej strane z detekcie kontrastu vychádza DFD ostrenie najnovších Panasonicov, ktoré patrí k špičke. Preto je dobré si čítať nielen technické špecifikácie, ale aj recenzie a skúsenosti používateľov.

Zdroj | Panasonic

Hlavným rozdielom CSC a zrkadloviek oproti kompaktom či ultrazoomom je už na prvý pohľad to, že zrkadlovky majú výmenné objektívy a väčšie telo. Tu sa už výrobcovia nepredbiehajú s tým, aby na tele svietil nápis „60x zoom“ alebo čosi podobné.

Objektívy sú síce zväčša pribalené rovno v tzv. kite, no fotoaparát si môžete kúpiť aj samostatne a k nemu si vybrať objektív, aký sa vám hodí najviac. Väčšina začínajúcich fotografov pritom preferuje univerzálnejšie objektívy s väčším rozsahom (zoomom).

Samozrejme, kitové objektívy nedosahujú kvalitu niekoľkonásobne drahších objektívov, no na bežné fotenie úplne postačia. Taktiež v nich nehľadajte úžasné hodnoty optického priblíženia. V základe to býva väčšinou len okolo 3x zoom (14-42 mm objektív).

Stabilizácia je riešená nielen v objektíve, ale aj na snímači. Preto je dobré vedieť, aký typ stabilizácie daný aparát využíva. Pozor na modely stabilizácie. Hoci vás možno v bazári ohúri cena, výsledok nemusí byť podľa vašich predstáv najmä za slabých svetelných podmienok, kedy potrebujete výšiť čas uzávierky.

Zdroj | Panasonic

Mechanizmus sklápania lamelovej uzávierky vo vnútri aparátu má svoje limity a to nielen fyzikálne. U CSC fotoaparátov je i tá výhoda, že uzávierka môže byť permanentne otvorená a využíva sa iba elektronická uzávierka. Tá je podstatne rýchlejšie a hlavne tichá.

S displejmi je to prakticky rovnako, ako v prípade kompaktov či zrkadloviek. Ani v tomto roku sa displeje výrazne nezlepšili, hoci opäť istý pokrok tu nastal. Stálym problémom nie je len rozlíšenie, ale hlavne výrobná technológia. Neustále sa ešte stretávame s TFT displejmi, ktoré už dávno predbehli OLED (AMOLED) displeje.

Rovnako problémom je aj rozlíšenie. Tak, ako pri čipoch a zoome, tak aj tu volia výrobcovia zvláštnu techniku. Namiesto rozlíšenia, ako ho poznáme z TV, monitorov alebo mobilov, všetci nám servírujú extrémne vysoké čísla.

Zdroj | FUJIFILM

Napr. rozlíšenie 230 tisíc bodov je vlastne v praxi rozlíšenie iba 320 x 240 pixlov (320×240=76 800 x 3 = 230 400). Každý pixel sa totiž skladá z troch bodov. Top modely však ponúkajú pomerne jemné VGA rozlíšenie (640 x 480 px) – 921 tisíc bodov a viac, čo je na zväčša 3-palcový displej postačujúca hodnota.

Väčšina súčasných modelov má i dotykový displej, ktorý vie poslúžiť na rýchlejšie ovládanie a prepínanie funkcií. Veľmi praktický je výklopný displej, ideálny je plne výklopný a otočný displej. Horizontálne výklopný displej však tiež nie je na zahodenie, no „selfie“ či vlog si s ním nespravíte.

CSC fotoaparáty až na niektoré výnimky nedisponujú optickým hľadáčikom, ale majú elektronické hľadáčiky (EVF) s miniatúrnym OLED displejom vo vnútri, ktorý však ponúka až extrémne rozlíšenie (800 x 600 px a viac), do ktorého putuje obraz priamo zo snímača. Hľadáčiky sa neustále vylepšujú, aktuálny trend je zvyšovať obnovovaciu frekvenciu displeja, čím hľadáčik pôsobí pre oko ako optický hľadáčik.

Samozrejmosťou sú tiež polo a plne manuálne režimy PASM, plná automatika, efektové režimy na okamžité snímanie napr. v kontrastnej čierno-bielej či s efektom miniatúry a pod. GPS by ste u CSC modelov hľadali zbytočne, no u všetkých novších nájdete Wi-Fi pripojenie pre bezdrôtové pripojenie k WLAN sieti alebo smartfónu, ktoré rovno poslúži aj na ovládanie foťáku pomocou smartfónu.

Zdroj | FUJIFILM

Čerešničkou na torte funkcií je NFC čip pre rýchle párovanie s kompatibilným zariadením. Mnohé modely majú aj Bluetooth LE pre neustále pripojenie k smartfónu. Toto riešenie však pri častom fotení výrazne skracuje výdrž batérie nielen foťáku, ale aj smartfónu.

Samozrejmosťou súčasných modelov je i možnosť natáčania Full HD (1 920 x 1 080 px) videí v progresívnom režime (1080p). HD video (720p) je už automatika. 4K Ultra HD videá (3 840 x 2 160 px) v súčasnosti už tiež nie je ničím výnimočným. Rozdiel je potom v kvalite nahrávky. Lebo tak ako Full HD, ani 4K Ultra HD video nie je ako 4K Ultra HD video.

Záleží hlavne od dátového toku (označovaný v Mbit/s), ktorý hovorí o tom, koľko dát zo snímaného obrazu sa ukladá do jednej sekundy videa. Čím viac, tým lepšie video viete z aparátu získať. 4K UHD by malo mať minimálne 80 Mbit/s, aby bolo kvalitné, no pokojne sa viete dostať aj na 200-300 Mbit/s, čo už sú ale hodnoty pre profesionálov.

Na objemné videá a fotky je však potrebná i poriadna pamäť. Zabudnite hneď na lacné SD karty za pár eur a radšej investujte do karty od renomovaného výrobcu s označením minimálne Class10, príp. 100x a viac. 16 GB objem je minimálny základ.

Prečo? Hlavne kvôli rýchlosti a kvalite, aby ste sa nevrátili z výletu či dovolenky bez jedinej fotografie práve kvôli pokazenej pamäťovke.

POZRITE SIČo je to SD karta a ako presne funguje?

Čo sa týka už spomínanej batérie, je dobré vedieť, že nevydrží dlho. Niekoľko stoviek fotiek zvládne, no záleží nielen od počasia, hlavne takéhoto zimného, ale aj od dĺžky používania. Najväčšími žrútmi energie je určite displej, v tomto prípade oba, teda aj EVF, ale aj samotný hardvér vo vnútri. Ak fotíte zábery v sérii (šport, divá zver apod.) batéria vydrží o čosi viac fotografií, keďže v kratšom čase vytvoríte viac fotiek.

Akonáhle sa však s aparátom „hráte“ a využívate Wi-Fi/Bluetooth pripojenie k smartfónu či natáčate popri tom aj videá, musíte počítať s výrazne kratšou výdržou na počet záberov. Pri náročnom využívaní dokážete vyčerpať batériu aj za niekoľko hodín.

Preto je dobré si dokúpiť druhú či i tretiu batériu a vymieňať ich počas fotenia. Druhým a určite lacnejším riešením je dobíjať fotoaparát v čase nečinnosti pomocou USB pripojenia. Väčšina zo súčasných CSC to už zvláda. Stačí mať tak dostatočne veľký záložný zdroj a bez problémov vydržíte aj celý deň. Mnohé fotoaparáty majú ale to obmedzenie, že ich nie je možné používať počas nabíjania, čo je zas ale škoda.

Zhrnutie

  • Megapixle nie sú všetko, aj na veľkom snímači stačí maximálne 20 Mpx
  • Čím vyššie číslo ISO, tým lepšie
  • Vysoké fps je super ak fotíte rýchle scény, ale treba sledovať aj buffer (vyrovnávaciu pamäť)
  • Aj k CSC často stačí jeden objektív, no využívať ich viac má svoje opodstatnenie
  • Výklopný displej sa hodí v nezvyčajných situáciách a pri natáčaní videa
  • Dobíjanie cez USB port v aparáte je výhodou, počas neho ale nie je možné fotiť
  • Wi-Fi a Bluetooth má už takmer každý model, GPS takmer žiadny
  • Batérie vydržia niekoľko stoviek fotiek, pri videu je to len hodinu-dve
  • Pre dosiahnutie rýchleho kontinuálneho snímania je potrebná kvalitná pamäťová karta
  • Ultra HD video je čoraz častejšie, Full HD hrá stále prím

7 top CSC modelov na našom trhu

U CSC fotoaparátom je to úplne naopak, ako v prípade zrkadloviek. Kým pri tých výrobcovia ostali prakticky len traja-štyria, u CSC nájdeme pokojne aj dvojnásobný počet. To je pre zákazníka výborné, pretože čím väčšia konkurencia, tým lepší výber a tým lepšie ceny môžete nájsť.

My sme vyberali zásadne CSC fotoaparáty iba na našom trhu. Ak sa vám niektorý z nich páči, no cena je pre vás neprijateľná, môžete skúsiť šťastie s nákupom zo zahraničia. Každý z výrobcov a distribútorov pre Slovensko má ale svoje obmedzenia a pokojne sa môže stať, že v prípade záručnej opravy vám nebude ochotný fotoaparát opraviť.

Navyše ceny, ktoré pri výbere vidíte sú tie, ktoré odporúča výrobca, sú to tzv. oficiálne ceny. V slovenských či zahraničných e-shopoch tieto modely nájdete určite aj lacnejšie. Myslite však na to, že aj fotoaparát sa môže pokaziť a bude ho potrebné reklamovať.

Pokiaľ nebudete mať priamo uvedené (alebo si to môžete pred kúpou zistiť), že ho je možné reklamovať aj v autorizovanom servise výrobcu, budete sa musieť spoliehať na e-shop, v ktorom ste ho kúpili. A tu môže vzniknúť problém, keďže množstvo e-shopov má zahraničné centrály, na ktoré je nutné produkt doručiť. Na vlastné náklady.

Canon EOS R

2 519,00 € (telo)

Zdroj | Canon

Prečo kúpiť?

Absolútna novinka od Canonu, na ktorej test sa už tešíme. Je to prvé CSC japonského výrobcu s obrovským full-frame snímačom vo vnútri. Po technickej stránke má všetko na čo si môžete spomenúť. Má 30,3 Mpx snímač s citlivosťou do ISO 40 000, najnovší procesor DIGIC 8, Dual Pixel AF, ktorý pokrýva takmer celý snímač, 5-8 fps snímanie 4K UHD video s dátovým tokom do 480 Mbit/s… Nechýba mu ani výklopný displej s vysokým rozlíšením a jemný hľadáčik.

https://www.youtube.com/watch?v=3uAxIA6I_BE

Pozrite si

Canon EOS R – full-frame CSC foťák má už ďalší japonský výrobca

Prečo nekúpiť?

Má nový typ bajonetu RF = budete potrebovať nové objektívy, alebo medzikus na využívanie full-framových z iných modelov. Zatiaľ málo objektívov s novým bajonetom. Chýba NFC. Cena je poriadne vysoká, no na druhej strane je nižšia, ako u top-end full-frame zrkadloviek výrobcu. Ak ale hľadáte od Canonu niečo dostupnejšie, odporúčame tohtoročný model EOS M50 s výborným pomerom cena/výkon s cenou od 589 € za telo.

Pozrite si

Canon EOS M50 – výborná stredná trieda za dobrú cenu

Fujifilm X-T3

1 499,00 € (telo)

Zdroj | FUJIFILM

Prečo kúpiť?

Tohtoročná novinka od Fujifilmu má taktiež všetko, na čo si pri CSC-čku môžete spomenúť. Má vcelku malé telo, úplne nový 26,1 Mpx X-Trans CMOS 4 snímač s veľkosťou APS-C s citlivosťou do ISO 51 200. Tomu pomáha 4-jadrový procesor X-Processor 4. Na snímači je vraj až 2,16 milióna bodov fázovej detekcie, ktoré pokrývajú takmer 100% snímača.

Pozrite si

FUJIFILM X-T3 má 10-bitové 4K UHD video a miliónový autofókus

Vrcholom prekvapení je možnosť kontinuálneho snímania rýchlosťou 30 fps bez blackoutu v režime Športový hľadáčik. Nový režim zaznamenáva 16,6 Mpx zábery (1,25x crop). V prípade plného rozlíšenie je maximom 11 fps, čo je však stále výborné číslo. Novinka okrem iného zvláda aj 4K UHD videá s 10-bitovou farebnou hĺbkou pri 60 fps a do 400 Mbit/s .

https://www.youtube.com/watch?v=GuxoF_NL_WA

Prečo nekúpiť?

Vyššia cena, ktorá má ale svoje opodstatnenie. Displej je výklopný iba horizontálne. Chýba NFC pre rýchlejšie párovanie. Absentuje aj vysokorýchlostné video.

Ak chcete ešte čosi profesionálnejšie od Fujifilmu, pozrite sa po modeli X-H1.

Leica CL

2 490,00 € (telo)

Zdroj | Leica

Prečo kúpiť?

Cenovo pomerne dostupný CSC model od nemeckého výrobcu s funkciami, ktoré by ste od tak drahého foťáku čakali automaticky. Vo vnútri je 24 Mpx snímač s veľkosťou APS-C a citlivosťou do ISO 50 000. Ten využíva 49-bodový autofókus. Sekunduje mu procesor Maestro II, s ktorým zvládne 10 fps snímanie (do 30 RAW záberov). Samozrejmosťou je 4K Ultra HD video pri 30 fps, ale aj možnosť prepojenia so smartfónom a novou appkou Fotos.

Pozrite si

Leica CL – miniatúrne CSC s funkciami 21. storočia

Prečo nekúpiť?

Vysoká cena nielen za aparát, ale aj za objektívy. Chýba NFC modul, 3,5 mm audio vstup a výstup. Displej nie je vôbec výklopný. Video je možné natáčať do 29 minút. Autofókus je na báze detekcie kontrastu.

Nikon Z 7

3 429,00 € (telo)

Zdroj | Nikon

Prečo kúpiť?

Taktiež úplná novinka od Nikonu, s ktorou chce zaujať najnáročnejších. Kým všetky modely série V Nikon už dávno stopol, nová séria Z prináša rovno dva aparáty s full-frame snímačmi. Aj tie prichádzajú s novým typom bajonetu označovaným ako NIKKOR Z.

Top novinka má až 45,7 Mpx full-frame snímač s citlivosťou do ISO 25 600. Ten využíva 493-bodový hybridný autofókus s 90% pokrytím plochy snímača. Snímač je stabilizovaný. O prácu so spracovaním sa stará procesor EXPEED 6. Kontinuálne snímanie je do 9 fps. Ultra HD video je možné natáčať pri 30 fps s 10-bit výstupom.

Pozrite si

Nikon predstavuje rovno dva full-frame CSC foťáky!

Prečo nekúpiť?

Veľmi vysoká cena. Nemá plne výklopný displej. Nový typ bajonetu = náklady navyše, alebo použitie adaptéra. Chýba NFC.

Olympus OM-D E-M1 Mark II

1 699,00 € (telo)

Zdroj | Olympus

Prečo kúpiť?

Absolútna špička od Olympusu síceešte z roku 2016, ale s výborným výstupom z Micro 4/3 snímača. Má rozlíšenie 20,4 Mpx, využíva 121 + 800-bodový hybridný autofókus, nechýba ani prediktívny AF. Snímač má citlivosť od ISO 64 do IOS 25 600, uzávierka sa vie sklápať od 1/32 000 sekundy (elektronická). Procesor TruePic VIII pomáha pri kontinuálnom snímaní maximálnou rýchlosťou 60 fps v plnom rozlíšení do 48 RAW záberov. Stabilizácia je v tele a je 5-osová.

Pozrite si

Olympus OM-D E-M1 Mk II – malý unikát s rýchlosťou Šinkansenu

Telo je utesnené voči poveternostným vplyvom. Video je možné točiť v Ultra HD rozlíšení s 237 Mbit/s dátovým tokom. Nechýba Wi-Fi, USB-C, microHDMI, 2x 3,5 mm audio port. Potešia aj dva sloty na SDXC karty či 1 720 mAh batéria. 3″ displej je plne výklopný, dotykový a má rozlíšenie 720 x 480 px. Hľadáčik má 1 024 x 768 px. Teraz je o 300 € lacnejší, ako pred rokom

https://www.youtube.com/watch?v=V5LXNHnbOew

Prečo nekúpiť?

USB-C port nenabíja batériu. Chýba NFC. Niekomu môže prekážať vek. Ak hľadáte niečo dostupnejšie, odporúčame model OM-D E-M10 Mark III.

Panasonic LUMIX G9

1 419,00 € (telo)

Zdroj | Panasonic

Prečo kúpiť?

Hoci aj Panasonic predstavil svoje prvé full-frame CSC fotoaparáty, tie sa skôr ako budúci rok nedostanú do predaja. Tohtoročná novinka s Micro 4/3 snímačom s rozlíšením 20,3 Mpx má 225-bodový autofókus na báze detekcie kontrastu. Výrobca ho nazýva DFD (Depth from defocus). Citlivosť snímača je od ISO 100 do ISO 25 600. Snímač je stabilizovaný 5-osovou stabilizáciou. Venus Engine IX pomáha pri 20 fps kontinuálnom snímaní.

Pozrite si

Panasonic LUMIX G9 – CSC, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Zaujímavé sú ale aj funkcie ako 6K PHOTO alebo 4K PHOTO pre snímanie vyšších rozlíšení rýchlosťou 30, resp. 60 fps. 4K UHD video (3 840 x 2 160 px) je možné natáčať s 100 Mbit/s dátovým tokom. Nechýba vysokorýchlostné snímanie. 3″ displej je dotykový a plne výklopný. Nechýba Wi-Fi modul, ale ani Bluetooth, či 2x 3,5 mm audio port. Batéria má kapacitu 1 860 mAh.

Prečo nekúpiť?

Chýba tiež NFC modul. Rýchlosť elektronickej uzávierky je len od 1/8000 sekundy. Potešilo by USB-C.

Sony a7 III

2 149,00 € (telo)

Zdroj | Sony

Prečo kúpiť?

Práve pre túto sériu od Sony s full-frame snímačmi v malých CSC začali velikáni ako Canon a Nikon. Sony sériu A7 predstavil už pred rokmi a už ju len vylepšuje. Najnovším modelom je A7 III s 24,2 Mpx full-frame BSI CMOS Exmor R snímačom s citlivosťou ISO 100 – ISO 51 200, resp. ISO 204 800, ktorý je zavesený na 5-osovej stabilizácii. Na ostrenie využíva 4D FOCUS, 693-bodový autofókus na báze fázového posunu, ale aj 425-bodový autofókus s detekciou kontrastu.

Pozrite si

Sony a7 III – malý full-frame s 4K Ultra HD HDR videom

S novým procesorom BIONZ X dokáže snímač v plnom rozlíšení rýchlosťou 10 fps s AF-C a do 177 JPEG záberov, alebo do 89 RAW záberov. Rýchlosť fotoaparátu sa ukazuje aj pri natáčaní videa. To zvláda v rozlíšení 3 840 x 2 160 px pri 30 fps, pričom má ísť o výraz z 6K videa. Video je v HDR (HLG). Batéria InfoLithium Z má podľa Sony vydržať až 710 statických záberov!

Prečo nekúpiť?

Najväčším mínusom je cena, hoci je nižšia ako v prípade noviniek od Canonu a Nikonu. Displej je výklopný iba horizontálne. Ak hľadáte niečo lacnejšie, v e-shopoch stále kúpite prvý model Sony A7 s cenou nižšou ako 1 000 € už aj s objektívom.

Ako vidíte, top-end CSC fotoaparáty bez mihnutia oka dokážu konkurovať aj tým najvybavenejším zrkadlovkám sveta. Ceny sú pritom porovnateľné, ak nie ešte nižšie ako v prípade ich veľkých konkurentov. Dnes už tak neexistuje dôvod, prečo neprejsť do dobrého CSC modelu namiesto kupovania veľkej zrkadlovky. To propagoval Olympus už pred piatimi rokmi!

Quatro ti teraz ponúka možnosť vziať si ktorýkoľvek z fotoaparátov na splátky. Ak ho splatíš do polroka, získaš 0% úrok. Viac informácií a zoznam predajných miest nájdeš TU.




Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.