Reklama

4 veci, ktoré ma na HomePod mini vytáčajú

Richard Pliešovský

V nedeľu tomu boli 4 roky, ako Apple predstavil svoj prvý kompaktný smart reproduktor. Pridal sa tak k svojmu väčšiemu súrodencovi HomePod. Ten sa dá kúpiť už v 2. generácii, mini je tu však stále v 1. generácii.

Napriek tomu, že reproduktor ponúka veľa muziky za relatívne málo peňazí, zďaleka to neznamená, že ide o dokonalé zariadenie. Po 4. rokoch jeho používania je tu stále pár vecí, ktoré ma dvíhajú zo stoličky.

Pozrite si

Apple HomePod mini je najlacnejšie plnohodnotné domáce centrum

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Siri, héj Siri

Začnem tým základným, Siri a jej (ne)podporou Slovenčiny. Viem, že ide o obohranú pieseň, avšak aj v roku 2024 môžeme o jej lokalizácii len snívať. Na ilustráciu, Siri bola predstavená v iPhone 4S 4. októbra 2011. Keďže HomePod mini je považovaný viac za smart home, ako audio zariadenie, ide o veľký nedostatok. Aj z toho dôvodu ho autorizovaní reselleri u nás nepredávajú. Samozrejme, kúpiť si ho viete z iných e-shopov.

Je pravda, že základné povely v angličtine (či v inom podporovanom jazyku) sa naučí každý. Siri však toho vie oveľa viac a to vyžaduje hlbšiu integráciu a jej porozumenie. Je to veľká škoda a ešte väčší nedostatok pre nás.

2.

Ekosystém Apple

HomePod je plne začlenený do ekosystému Apple. Na jednej strane to znamená veľmi ľahkú inštaláciu a podporu prakticky z akéhokoľvek Apple zariadenia, aplikácie a služby. Oveľa horšie je to však s inými výrobcami a developermi. Tam je to oveľa náročnejšie, v niektorých prípadoch až nemožné.

Aj keď patrím medzi tých, ktorí od Apple majú prakticky všetko, neznamená to, že nevyužívam aj iné produkty. Mnohokrát však zistím, že z nich proste zvuk do HomePod mini nijakým spôsobom nedostanem.

3.

Totálne neprenosné mini

Ak je niečo označované mini, akosi sa predpokladá, že ide o prenosné zariadenie. V tomto prípade však musím skrotiť akékoľvek úvahy o tom, že by som si „mini“ vzal napríklad na chatu, či na dovolenku. Zariadenie je totiž previazané s vašou domácnosťou, vašou Wi-Fi. Na chate bežne wifinu ľudia nemávajú a aj keby mali, nie je to také jednoduché. Najprv totiž musíte resetovať HomePod mini a potom ho nanovo prihlásiť do novej siete, do novej domácnosti atď. To samozrejme spôsobí viac komplikácií ako úžitku. Raz som vzal mini na dovolenku, ale už nikdy viac.

4.

Nevyužijete ho vonku

Ďalšia vec, ktorá nadväzuje na 3. bod je, že mini nefunguje na baterku. Ide len na elektrinu, čiže môžete zabudnúť, že si ho počas pekných dni vytiahnete von a užijete jeho slušný zvuk. HomePod mini je domased, nikde inde ho nevyužijete.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.